NÁBYTEK A DESIGN

Nábytek = design + materiál + technologie + výroba + prodej

CO TO OBNÁŠÍ

PRO VÁS

KALENDÁŘ

Zde najdete termíny, akce, deadliny…

FAKULTA

Více oficiálních informací o fakultě.

STÁHNĚTE SI

Dokumenty ke stažení.

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

OBORY, KTERÉ SI MŮŽETE VYBRAT

Design nábytku

Design nábytku je již po staletí neodmyslitelnou estetickou součástí našeho života. Snoubí se v něm praktická složka s uměleckým cítěním – obojí společně s další spoustou dovedností mají studenti možnost si na LDF osvojit. Do studia jsou také zařazeny jiné praktické činnosti, jako například návrhy interiérů, pro pochopení souvislostí s nábytkem.
Program se snaží o kvalitní vzdělání průmyslového návrháře, absolvent oboru je pak schopen propojit historický kontext a požadavky současného člověka s uměleckým cítěním a myšlením, který zohledňuje moderní technologie, materiál pro výrobu i ekonomicko-ekologická hlediska tvorby nábytku. Měl by umět využívat nově nabyté schopnosti jako prezentace svojí práce, manažerské dovednosti pro vedení firmy apod.
Čtyřletý bakalářský studijní obor s návazností na dvouleté magisterské studium, pouze prezenční forma studia.

Tvorba a výroba nábytku a Nábytkové inženýrství

Obory seznamují studenty s problematikou tvorby, výroby a prodeje nábytku. Program se snaží o kvalitní vzdělání technického charakteru, absolvent by měl být schopen konstruovat a podílet se na výrobě s nejmodernějšími technologiemi a materiály. Měl by umět využívat svoje znalosti jako manažerské dovednosti pro vedení firmy apod.
Tříletý bakalářský studijní obor s návazností na dvouleté magisterské studium, pouze prezenční forma studia.